• Algemeen
    • Homepage
    • Missie
    • Structuur & Leden
    • SPES Academie & Personeel
    • European SPES Forum
    • Agenda
    • Netwerkagenda
    • Onderzoeksprojecten
    • Publicaties
    • Nabeschouwing
    • Lidmaatschap & Fondsenwerving
    • Contact
  • Herbronning en ontmoeting
    • Activiteiten
    • Publicaties
  • Ondernemen en leiderschap
    • Activiteiten
    • Publicaties
  • Engagement en burgerschap
    • Activiteiten
    • Publicaties
  • Kunst en cultuur
    • Activiteiten
    • Publicaties
 
Imagine Europe
What do the future generations expect from Europe? What is – according to them – the mission of Europe in the context of globalisation? How can we discern the work of the Spirit in the process of European integration?
Leuven, België
28-03-2007 (20 : 00) - 18-04-2007
Achtergrond
Het project "Imagine Europe" wil jongeren aan het woord laten in de vraag naar de herdefinďering van de Europese identiteit en missie. Het maakt deel uit van een uitgebreid Actie- en Onderzoeksprogramma van het European SPES Forum: "The Spiritual Identity of Europe"

De realisatie van het project bestaat uit drie elementen:

- het opzetten van een reeks van workshops op verschillende plaatsen in Europa
- het opstarten van een interactieve website waarop jongeren over Europa kunnen praten
- het organiseren van een Jeugdconferentie "Imagine Europe", die de resultaten van de verschillende lokale workshops samenbrengt.

We zijn momenteel gestart met een eerst reeks van workshops (zie onder). De bedoeling is dat we jongeren uitdagen na te denken over de (spirtituele) toekomst van Europa en welke rol de jongeren daarin kunnen spelen. Aan het eind van de reeks wordt hen gevraagd een paper te schrijven waarin zij een antwoord trachten te formuleren op deze vraag.

Lezingen door Europese denkers en Europakenners en begeleide debatten achteraf moeten de studenten van de nodige informatie voorzien om deze paper te stofferen. De lezingen zijn steeds aan een prangend Europees vraagstuk gekoppeld.

Leuven Programma
(Coördinatie Erik Vanleeuw, Dondeynehuis)
Een eerste stap in het Imagine Europe is een reeks van (Engelstalige) lezingen en workshops in Leuven, georganiseerd door de SPES Academie en het Dondeynehuis:
  • Feb 14 2007: Introductory meeting, Inés Verplancke (Ryckvelde Centre)
  • Feb 21 2007: Lecture 1: “European Values or Universal Values?”, Mia Doornaert (Standaard Newspaper)
  • Feb 28 2007: Debate Lecture 1, Inés Verplancke (Ryckvelde Centre)
  • March 21 2007: Lecture 2: “Turkey, member of Europe?”, Wilfried Martens (President EVP, former Prime Minister of Belgium)
  • March 28 2007: Lecture 3: “God in the European constitution law?”, Prof. Rik Torfs (K.U.Leuven)
  • April 18 2007: Debate lectures 2 & 3, Inés Verplancke (Ryckevelde Centre)
  • April 25 2007: Evaluation Papers Participants
Praktisch
Alle lezingen vinden plaats in Aula Zeger van Hee, Tiensestraat 41, 3000 Leuven. De lezingen zijn gratis.

De debatten zijn enkel toegankelijk voor studenten die een paper schrijven over dit de Spirituele Identiteit van Europa.

Gelieve je naam, voornaam, adres en telefoonnummer door te mailen naar info@spes-forum.be om je in te schrijven voor de workshops (inclusief lezingen). De workshops zijn gratis en vinden plaats in het Dondeynehuis, Tervuursestraat 56, 3000 Leuven.

Terug naar Agenda
  • Herbronning
  • Verdieping
  • Ondernemen
  • Leiderschap
  • Engagement
  • Burgerschap
  • Kunst
  • Cultuur
  • SPES cahier
  • Geďnspireerd Samenleven
  • SPES Academie
  • Bezieling
  • Interspiritualiteit
  • Imagine Europe
  • Zin in geluk

Agenda

  • ‘Wat nu? Over kiezen in het leven’ op 11-10-2010
  • ‘Ken U-zelf. Wijsheid voor ondernemers’ op 22-10-2010
  • After-Workshop ‘Heldenverhalen & Leiderschap’ op 09-11-2010
  • Workshop & Concerten 'Bach voor elke Dag' op 12-12-2010

Publicaties

  • European SPES Cahier 5: Heroes and Anti-heroes
  • Brochure: 'Bezielend Ondernemen II'
  • European SPES Cahier 4: Leadership, Spirituality and the Common Good
  • SPES cahier 12: Langer, harder of anders werken?
  • European SPES Cahier 3: Imagine Europe
 
  • Contact
  • Visie  &  Missie
  • SPES  Academie  &  Personeel
  • Agenda
  • Publicaties
  • Structuur  &  Leden
  • Netwerkagenda
  • Lidmaatschap  &  Fondsenwerving
  • European  SPES  Forum
Cera Foundation © 2010 SPES-Forum Vzw
Waversebaan 220 - 3001 Leuven-Heverlee
Telefoon +32 (0)16 39 84 71 - Fax +32 (0)16 38 66 66
Reacties op de inhoud